Demidekk Ultimate Terrasslasyr

Demidekk Ultimate Terrasslasyr, su bazlı, alkid esaslı, yarı şeffaf renkli zemin verniğidir. Özellikle emprenye edilmiş ahşap için özel pigmentlendirilmiştir. Mükemmel nüfuz etme ve ahşap çatlağı köprüleme özelliği ile su geçirimsiz bir yapı oluşturur. Ürün aynı zamanda içerdiği UV filtresi ve pigmentler sayesinde güneş ışığı tarafından neden olacak ahşabı erozyona karşı korur. Su yosunları ve mantar oluşumunu engelleyen fungisitler içerir.   

Kullanım alanı

Emprenye edilmiş dış ortamdaki  ahşap zemin,merdivenler veya ahşap bahçe mobilyaları için,film oluşturmayan transparan koruma gerektiğinde kullanılır. 

Yüzey hazırlığı:

Hava, yüzey ve boya sıcaklığı minumum  +5°C olmalıdır.

Yeni emprenye edilmiş ahşap:

Ahşap/kereste uygulama öncesi temiz ve kuru olmalıdır. Yakın zamanda emprenye edilmiş ahşap/kereste 1-2 ay hava koşullarına bağlı olarak kurumaya bırakılmalıdır. Bakır tuz sızmaları temiz su ve fırça yardımı ile yüzeyden alınmalıdır.(bahçe hortmu kullanınız.) Demidekk Ultimate Terrasslasyr yüzey kuru olduğunda uygulanmalıdır.

Zemin üzerinde iyi bir sonuç için,aynı anda plaka uzunluğu boyunca 1-2 kat olarak ürün uygulanmalıdır.Ürünü ince kat halinde uygulayınız ve herhangi bir fazlalığı pamuksuz bir bez ile silerek yüzeyden alınız. 

Not: Gözle görülebilen renk farklılığından kaçınmak için,yarı kuru vernikli yüzeyi fırçalamaktan kaçınınız. Demidekk Ultimate Terrasslasyr ahşaba nüfüs etme eğiliminde olduğundan dolayı,yüzeyde kalın bir film tabakası oluşturmadan uygulama yapınız.

Eski aşınmış ahşap yüzeyler:

Uygulamaya başlamadan önce,ahşap/kereste temiz ve kuru olmalıdır. Yüzeyde herhangi boya veya vernik var ise, zımpara veya boya sökücü kullanılarak kaldırılmalıdır.(kullanma için üretici talimatlarına göz atınız.)

1 ince kat Demidekk Ultimate Terraslasyr uygulanmalı, oluşabilecek fazlalıklar kuru pamuksuz bez ile alınmalıdır.

Not: Görünen renk farklılıklarından kaçınmak için yarı kuru vernikli yüzeyi fırçalamaktan kaçınınız. Demidekk Ultimate Terrasslasyr ahşaba nufus etme eğiliminde olduğundan dolayı,yüzeyde kalın film tabakası oluşturmasına izin verilmemelidir.